Godziny pracy pedagoga szkolnego

Poniedziałek 8:00 -11:00

Wtorek 10.20 – 13.30

Wejdź na stronę pedagoga

Zwróć się do pedagoga szkolnego, gdy:

• Nie potrafisz porozumieć się z kolegami w klasie i czujesz się osamotniony.
  • Masz problemy i nie wiesz jak je rozwiązać.
  • Jesteś ofiarą przemocy lub widzisz, że komuś z Twojego otoczenia dzieje się krzywda.
  • Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem.
  • Chciałbyś z kimś porozmawiać.
  • Chcialbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób?
  • Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić?

Czym się zajmuje Pedagog Szkolny?

na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 7 stycznia 2003 w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach)

• Rozpoznawaniem indywidualnych potrzeb uczniów oraz analizowaniem przyczyn niepowodzeń szkolnych.
    • Określenie form i sposobów udzielania uczniom, w tym uczniom z wybitnymi uzdolnieniami pomocy psychologiczno-pedagogicznej, odpowiednio do rozpoznanych potrzeb.
    • Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
    • Podejmowanie działań profilaktyczno - wychowawczych wynikających z programów wychowawczego szkoły w stosunku do uczniów,
      z udziałem rodziców i nauczycieli.
    • Wspieranie działań opiekuńczo-wychowawczych nauczycieli, wynikających z programu wychowawczego szkoły.

• Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie
    Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie, Budynek Pluskowęsy