Nawigacja

 • ZAPRASZAMY!!!

 • Świątecznie :)

  Konkurs na najpiększą bożonarodzeniową kartkę świąteczną został rozstrzygnięty!
  Najlepsze życzenia, wypisane niezwykle starannie, pięknym charakterem pisma, zostały wysłane.
  Kartka M. Gąsiorowskiej z kl.IIc powędrowała do królowej Elżbiety II, dzieło W. Krywalskiej z kl.IIIc do księżnej Kate i księcia Williama, O.Osiak z kl.IIc do papieża Franciszka, a W. Radusiewicz z kl. VIIa do Prezydenta RP.
  Gratulujemy laureatkom najlepszych prac
  Pozostałe kartki zostały przekazane za pośrednictwem Wspólnoty Przyjaciół Misji, działającej w chełmżyńskiej parafii, dla osób chorych wspierających modlitwą misje w Zambii. Inicjatorką światecznej akcji była p. Maria Więcławska, nasza anglistka. Mad plastyczną stroną czuwała p. Beata Niedziałkowska. Brawo :)

   

 • ZAPRASZAMY!

   Zapraszamy na KONCERT WIGILIJNY 20 grudnia o 18.00 smiley

 • 4 grudnia 2017 roku uczniowie klas siódmych i trzecich wybrali się do kina na film pt. "Morderstwo w Orient Expressie" według A. Christie. Wszystkim: młodzieży i opiekunom intryga kryminalna spodobała się i głęboko zapadła w pamięć.  Wyjazd zorganizowała p. Elżbieta Piotrewicz.

 • Andrzejki

  Tańce, wróżby, tajemnice...-  30 listopada 2017 roku uczniowie bawili się na szkolnej zabawie andrzejkowej. Pojawiła się niejedna wróżka: Beata, Agata, Martyna...  Dziewczęta zdejmowały buty, by tradycji stało się zadość. Impreza została zorganizowana z inicjatywy SU. Nad całością czuwała Renata Szymecka - opiekun SU.

   

 • Dzień Tolerancji

  Dnia 21 listopada 2017 roku z inicjatywy SU na długiej przerwie miał miejsce happening z okazji Dnia Tolerancji.  Jego  celem było uwrażliwienie społeczności uczniowskiej na to, że jesteśmy różni, ale równi. Całości przyświecało hasło: "Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba". Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała Renata Szymecka - opiekun SU.

 • Obchody Światowego Dnia AIDS w naszej szkole

  W piątek 1 grudnia w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia AIDS. Z tej okazji został przeprowadzony międzyklasowy konkurs wiedzy o HIV i AIDS oraz konkurs na plakat. Celem imprezy była kampania profilaktyczna uświadamiająca ryzyko zakażenia wirusem HIV, namawiająca do niesienia pomocy, solidaryzowania się z osobami chorymi oraz zaprzestania ich wykluczania ze społeczeństwa. Imprezę przygotowała grupa projektowa: M. Gruszka, A. Kędziorek, W. Krywalska, J. Pajączkowska, J. Salomon z klasy IIIc gimnazjalnej pod kierunkiem p. Magdy Wawrzyniak :)

 • Teatralnie :)

  23 listopada 2017 roku uczniowie klas drugich i siódmych obejrzeli w Auli UMK spektakl pt. "Zemsta" według A. Fredry. Wyjazd zorganizowała p. E. Piotrewicz.

 • Agata Wiśniewska najlepsza w swojej kategorii wiekowej w przeglądzie piosenki "Świecie nasz"

  W piątek 17 listopada Agata Wiśniewska zdobyła pietrwsze miejsce w XI PRZEGLĄDZIE PIOSENKI "ŚWIECIE NASZ" zorganizowanym przez Chełmżynski Ośrodek Kultury w Chełmży. Gratulujemy ogromnego talentu Agacie, która od tego roku rozwija swoje muzyczne uzdolnienia w Szkole Muzycznej w Chełmży.

 • Literacki sukces naszej uczennicy

  Uczennica Weronika Ciołek z 2c Gimnazjum w Pluskowęsach napisała piękny wiersz na konkurs literacki " Piękna nasza Polska cała " i zdobyła nagrodę główną.

 • Zebranie Rodziców

  15 listopada 2017 o 16.00 odbędą się w naszej szkole (budynek w Pluskowęsach) spotkania wychowawców z Rodzicami uczniów. Zapraszamy. 

 • Świętujemy NIEPODLEGŁOŚĆ:)

  W piątek, 10.11.2017, obchodziliśmy w szkole Święto Niepodległości. Pani Hanka Kaźmierek przygotowała imprezę angażującą całą społeczność szkolną. Uczniowie śpiewalipieśni legionowe, przygotowywali gazetki, stroili klasy i wykazywali się wiedzą na temat historii Polski. W ostatecznej klasyfikacji zwyciężyła klasa III a, ale wszyscy zasługują na pochwałę. Dziękujemy za zaangażowanie i włączenie się do uroczystych obchodów Dnia Niepodległości. 

 • Wicemistrzyni ortografii!!!

  Monika Marchlewska z 3c w Powiatowym Konkursie Ortograficznym " O Pióro Starosty " zdobyła II miejsce. Brawo! Jesteśmy dumni.

 • Halloweenowo:)

  Projekt Irlandia w szkole realizujemy pod patronatem Fundacji Kultury Irlandzkiej w Poznaniu.
  Irlandzka legenda o niegodziwym Jacku była inspiracją do konkursu na najpiękniejszy lampion z dyni, związany z obchodzonym w tym kraju Halloween. 
  Wszystkie prace były piękne i pomysłowe, a w głosowaniu uczniów najwięcej punktów zdobyła dynia nr 7 wykonana przez Weronikę Ciołek z kl. IIc. 
  Gratulujemy nagrodzonym, a wszystkim dziękujemy za zaangażowanie.
  Udział w projekcie jest inicjatywą p. Marii Więcławskiej, naszej anglistki:) Zdjęcia lampionów w Albumie foto :)

 • Dzień Kundelka

  25 października 2017 w Dzień Kundelka uczniowie pod opieką p. Renaty Szymeckiej zorganizowali mały happening,  którego celem było uwrażliwienie na krzywdę zwierząt.  Udało się zebrać dużo karmy, reczniczkow.  Całość została przekazana do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu.

 • Wybory do SU

  W ostatni piątek września na terenie naszej szkoły odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wzięła w nich udział cała społeczność uczniowska. Nowa RSU to: Agata Wisniewska - przewodnicząca,  rzecznik praw ucznia - Martyna Stalmierska,  członek zarządu - Artur Ostrowski. Wybory zorganizowała i przeprowadziła Renata Szymecka - opiekun samorządu.

 • Wicemistrzynie!

   Także dziewczęta zdobyły tytuł WICEMISTRZYŃ POWIATU TORUŃSKIEGO W UNIHOKEJU. BRAWO dla nich i p. M. Nowackiej!

 • Dzień Tabliczki Mnożenia

  29 września uczniowie klas VII oraz II i III gimnazjalnych uczestniczyli w konkursach zorganizowanych z okazji VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na lekcjach wychowania fizycznego rywalizowali w grze PIŁKARZ MATEMATYK. Na początku dwóch lekcji wykazywali się swoją wiedzą z zakresu tabliczki mnożenia indywidualnie, uzupełniając fiszki z przykładami z tabliczki mnożenia. Nie zabrakło też rywalizacji między klasami – uczniowie wspólnie rozwiązywali krzyżówki i inne zadania związane z tabliczką mnożenia o zróżnicowanym stopniu trudności. Rywalizację między klasami wygrała klasa
  III c – GRATULUJEMY!!! // Joanna Michalska

 • Wicemistrzowie!!!

  24.10.2017  w Szkole Podstawowej w Turznie odbyły się  Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Unihokeju Chłopców,
  w których nasi reprezentanci zdobyli wicemistrzostwo. Gratulujemy chłopcom i p. Danielowi Ramowskiemu.

                                                                                          🏆🏆🏆

 • Europejski Dzień Języków

   26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych . W czasie imprezy przygotowanej przez grupę projektową z 3a (Z.Grabowska, P. Dąbrowski, M. Janowski i Ł. Pokorowski; opiekun - Iwona Pietrowska) uczniowie rozwiązywali zadania językowe, układali flagi mniej znanych państw Europy, no i dowiedzieli się trochę o językach;) Pani Maria Więcławska, realizująca ze swoimi uczniami projekt eTwinning, zaprezentowała pocztówki, które nadeszły do szkoły z różnych krajów Europy. Było kolorowo i językowo

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie
  Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie, Budynek Pluskowęsy
  Pluskowęsy 71
  87-140 Chełmża
 • 056 675 35 68

Galeria zdjęć