Nawigacja

 • Egzaminy poprawkowe!!!

  TERMINY EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH

  DATA

  PRZEDMIOT

  GODZINA

  28.08.2017

  CHEMIA

  830

   

  MATEMATYKA

  1130

   

  HISTORIA

  1300

  29.08.2017

  FIZYKA

  830

   

 • WAKACYJNIE

  Wszystkim naszym uczniom, absolwentom, rodzicom uczniów, przyjaciołom, nauczycielom, sympatykom życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji :))))

 • Zakończenie roku szkolnego

  W tym roku było jak zwykle uroczyście. Podziękowania, nagrody, gratulacje i garść wspomnień. Najlepszą absolwentką okazała się Weronika Kucięba. Jesteśmy dumni :)

  Migawki z uroczystosci w Albumie fotograficznym:)

 • Mistrzynie ortografii

  Pod koniec roku p. Elżbieta Piotrewicz przeprowadziła konkurs o tytuł Mistrza ortpgrafii. W tym roku najlepsza okazała się Anna Saletnik. Brawo!!!

 • Sukces naszej uczennicy

  Zuza Szatkowska zdobyła nagrodę w konkursie "Tradycja i pamięć". WOW:)

 • O tym, co u nas

  O tym, co dzieje się w naszej szkole, możecie przeczytać też na naszym szkolnym Facebooku. Tam mnóstwo zdjęć, ostatnio też pojawił się film o historii gimnazjum (film przygotowany przez GimplusTV - ekipę projektową pana Marcina Wawrzyniaka). Zajrzyjcie koniecznie!!!

 • Wycieczka do Czech i Wiednia

  W dniach 29 maja - 3 czerwca 43 uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w wielkiej przygodzie, jaką niewątpliwie była wycieczka do Czech i Wiednia. Wyjazd zorganizowała niezawodna pod tym względem p. Marzena Nowacka. Oprócz Pragi i Wiednia zwiedzilismy też Skalne Miasto i odpoczywaliśmy w przepięknie usytuowanym hotelu Sobol na Morawach nad brzegiem spokojnego jeziora, po którym mieliśmy okazję odbyć relaksujący rejs. Pogoda nam dopisała, słońce świeciło przez wszystkie dni naszej podrózy. Na koniec atrakcją, której na pewno nikt nie zapomni, była wizyta w akwaparku Moravia, gdzie zjeżdżalnie okazały się wyzwaniem nawet dla tych najbardziej odważnych ;)

 • Zabawy z fizyką;)

  "Zabawa z Fizyką" to nasza specjalność . Drugie miejsce dla naszej ekipy na konkursie w Kowalewie Pomorskim.

 • Wyjazd do telewizji ;)

  Właściwi ludzie na właściwych miejscach :) Gim PlusTv i grupa uczniów z klas filmowo-medialnych odwiedzili dziś TVP3 Bydgoszcz. Dzisiejsze wydanie "Zbliżeń" to nasza robota - oglądajcie. A tak na poważnie to bardzo dziękujemy pani przewodnik za oprowadzenie po gmachu TV. Wkrótce na naszym kanale Gim PlusTv zobaczycie video z tego fantastycznego dnia :)

 • Do kina :)

  Zwycięzcy imprezy Wolni od uzależnień  odebrali swoją nagrodę  Raz jeszcze wielkie podziękowania dla GKRPAiPN.

 • Szachowo :)

  Grupa projektowa z 3c ( L. Trzpil, I. Adamczyk, M. Machowski, M. Jurkiewicz i M. Kotkiewicz) zorganizowała (pod czujnym okiem opiekuna projektu, p. Iwony Pietrowskiej) turniej szachowy w ramach projektu "Akcja SZACH - MAT. Logika dla opornych". Nowym Mistrzem szachowym naszej szkoły został Michał Wierzbicki z 3b. Tuż za nim uplasował się Sebastian Żywicki z Ia. Trzecie miejsce zajęli Jakub Jankierski i Szymon Wołowski. 

 • W piątek, 13 maja, odwiedziliśmy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w celu uczestniczenia w niesamowitych warsztatach z drukarką 3d w roli głównej. Wspólnie z panem Adrianem - Artison - Druk i długopisy 3D wykonaliśmy projekt, który teraz jest breloczkiem do kluczy do sali 26. Organizatorem wyjazdu dla uczniów klas medialnych był pan Marcin Wawrzyniak. 

 • HUMANISTA ROKU

  Tradycją naszego gimnazjum jest udział naszych trzecioklasistów w wojewódzkim konkursie Humanista Roku. Tym razem do testu przystąpiły, razem z innymi 103 gimnazjalistami, Ania Saletnik i Weronika Kucięba. Dziewczęta musiały w ciągu 70 minut odpowiedzieć na 160 pytań. I zrobiły to tak dobrze, że obie zostały finalistkami tego niezwykle prestiżowego konkursu zorganizowanego przez Gimnazjum w Lubiczu i Wydział Historii i Archiwistyki UMK. Brawo !!!

 • WOLNI OD UZALEZNIEŃ

  Niebiańskie potrawy ze zdrowej żywności, fantastyczne filmy promujące zdrowy styl życia oraz motywujące hasła na transparentach. 
  Tak wyglądała trzecia już impreza profilaktyczna z cyklu: Wolni od uzależnień. W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła 2a i to oni pojadą do KINA !! :) Nagroda główna zostanie sfinansowana ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii - za co bardzo dziękujemy.
  Gratulacje i podziękowania dla wszystkich wychowawców, nauczycieli i uczniów zaangażowanych w przygotowania dzisiejszej imprezy. Film klasy 2a będzieci mogli wkrótce zobaczyć na kanale Gim PlusTv
  // organizatorki MW i AR

 • V Rajd Szlakiem Holokaustu

  Uczestnicy przeszli drogą męczeństwa kilku tysięcy Żydówek, więźniarek podobozu KL Stutthof. W Bocieniu, Szerokopasie i Grodnie - miejscach śmierci kobiet zapalono znicze i położono kamienie, zgodnie z żydowskim obrządkiem chowania zmarłych. Maszerującym towarzyszyły gawędy związane z Holokaustem na naszym terenie, które ciekawie przedstawił p. S. Bartkowski, jeden z organizatorów marszu.

 • Wycieczka do Warszawy

  27 kwietnia nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić Warszawę. Każdy mógł poczuć się jak Robert Lewandowski albo Cristiano Ronaldo podczas zwiedzania Stadionu Narodowego. 
  Podziwialiśmy też widoki z wysokości. Weszliśmy na koronę stadionu, na dach Biblioteki Uniwersyteckiej, wjechaliśmy na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki. Padający deszcz był nam niestraszny podczas spaceru z przewodnikiem - zobaczyliśmy m.in. Syrenkę, grób Nieznanego Żołnierza, park Saski i Pałac Prezydencki.
  Warszawa zdobyta!

 • OBCHODY MAJOWYCH ŚWIĄT

  W tym roku uczciliśmy 1 i 3 maja trochę inaczej. Oprócz gazetek o konstytucji, uczniowie przygotowali recytację wierszy o chcrakterze patriotycznym. Było bardzo uroczyście.

 • Etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „OBRONA CYWILNA WOKÓŁ NAS – sygnały alarmowe znam i wiem jak się zachować”. W konkursie brały udział prace uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kończewicach, Zelgnie, Grzywnie, Sławkowie oraz Gimnazjum w Pluskowęsach. Nagrodzeni:
  Kategoria kl. I-III
  I miejsce Amelia Jastrzębska SP Zelgno
  II miejsce Oliwier Oczko SP Kończewice
  III miejsce Iwona Dziubak SP Zelgno
  Kategoria IV-VI
  I miejsce Julia Dundelska SP Sławkowo
  II miejsce Paweł Konicki SP Zelgno
  III miejsce Aneta Salamończyk SP Sławkowo
  Kategoria gimnazjum
  I miejsce Roksana Żabicka Gimnazjum Pluskowęsy
  II miejsce Oliwia Sałacka Gimnazjum Pluskowęsy
  III miejsce Zuzanna Szatkowska Gimnazjum Pluskowęsy GRATULUJEMY

 • Zwycięzcy etapu powiatowego turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym :)

  Drużyna w składzie: Szymon Rutkowski, Karol Wiśniewski, Paweł Trzpil zajęła I miejsce w konkursie Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym na etapie powiatowym. Indywidualnie Paweł Trzpil był drugi. BRAWO! W tym roku chłopców przygotowywał pan Daniel Ramowski.

 • Wicemistrzynie Powiatu Toruńskiego!!!

  Drużyna naszych dziewcząt, podopiecznych pania Marzeny Nowackiej, zajęła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego w piłkę nożną. Gratulacje!!!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum im.Jana Pawła II w Pluskowęsach
  Gimnazjum im.Jana Pawła II
  Pluskowęsy
  87-140 Chełmża
 • 056 675 35 68

Galeria zdjęć