Nawigacja

 • Odznaka Ucznia o dobrym sercu:)

  Odznaka Ucznia o dobrym sercu:) - Obrazek 1Z inicjatywy p. Beaty Niedziałkowskiej uczniowie naszej szkoły zostali odznaczeni za bezinteresowny udział w akcjach charytatywnych klasy 3c. Wielu jest w naszej szkole uczniów o dobrym sercu. BRAWO!!!

 • DZIEŃ SZALONEGO KARNAWAŁU

  DZIEŃ SZALONEGO KARNAWAŁU - Obrazek 19 lutego, ostatniego dnia przed feriamii, SU wraz z opiekunem, p. Renatą Szymecką, zaproponował uczniom zabawę. Każdy mógł się przebrać, w zamian miał szczęśliwy numerek i wziął udział w konkursie na najciekwaszy strój. Najbardziej spodobały się przebrania Marty Florek z 3a i Weroniki Bering z 2b. Brawo!!! dziewczyny dostały fajne nagrody - niespodzianki:) Ale przebranych bylo wielu (zdjęcia w Albumie), więc to był naprawdę szalony dzień w naszej szkole:)

 • Dzień Bezpiecznego Internetu


  Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 16 lutego 2018 roku, czyli podczas DBI udowodnilismy, że bezpieczeństwo w sieci jest dla nas ważne. Przygotowane przez uczniów plakaty mówią za siebie. Impreza została zainicjowała przez SU pod opieką p. Renaty Szymeckiej. 

 • Na lodowisku

  Na lodowisku - Obrazek 1W piątek 2 lutego 2018 roku grupa uczniów wyjechała do Torunia na lodowisko. Wszyscy dobrze się bawili, choć nie było lekko. Niektórzy na łyżwach byli pierwszy raz. Wyjazd zorganizowała p. Renata Szymecka.

 • ZEBRANIE RODZICÓW

  29.01.2018 zapraszamy na spotkania RODZICÓW z WYCHOWAWCAMI klas. Początek zebrań o godzinie 16.00.

 • Dzień Judaizmu

  Dzień Judaizmu - Obrazek 117 stycznia w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu, w bieżącym roku już po raz dwudziesty pierwszy. To ważny dzień dla ludzi szanujących inne religie, tolerancyjnych. 
  Zapraszamy do zapoznania się w wystawą poświęconą Holocaustowi, która znajduje się na piętrze.

  Tegorocznym obchodom tego Dnia towarzyszy fragment pochodzący z księgi proroka Izajasza (57,19) - "POKÓJ! POKÓJ DALEKIM I BLISKIM".

  Inicjatorką akcji jest p. Hanka Kaźmirek.

 • Życzenia od ...

  Życzenia od ... - Obrazek 1Życzenia od ... - Obrazek 2Życzenia od ... - Obrazek 3Życzenia od ... - Obrazek 4

  Pamiętacie bożonarodzeniowe życzenia wysłane z naszej szkoły w świat?
  Nadeszła odpowiedź z WATYKANU, od samego Papieża FRANCISZKA.Podziękowania i życzenia noworoczne przesłali nam też księżna Kate, książę William i ich dzieci: George i Charlotte, prosto z Londynu.Przypominamy, że inicjatorką przedsięwzięcia była p. Maria Więcławska, nasza anglistka, a kartki wykonali i wypisali nasi uczniowie:)

 • Najlepsi:)

  Najlepsi:) - Obrazek 1MISTRZOWIE POWIATU TORUŃSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ!!! Brawo dla chłopców i ich opiekuna, p. Daniela Ramowskiego:)

 • Szkolne konkursy plastyczne:)

  SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY> BARWY JESIENI<
  Na konkurs wpłynęło 36 zdjęć. 
  Nagrodzeni to:
  Natalia Wróblewska IV b
  Miłosz Gabrychowicz IVb
  Nikodem Matuszak V b
  Jacek Starba VI b
  Wiktoria Radusiewicz VIIa
  Wiktoria Hasiec VII a
  Majka Gruszka oddział gimnazjalny IIIc
  Wyróżnionym gratuluję, a uczestnikom dziękuję za udział 
  :
  organizator: Beata Niedziałkowska

   

   

  Szkolny konkurs plastyczny „Cztery pory roku w Dolinie Muminków”. Uczniowie zapoznali się z twórczością Tove Jannson.

  Im. Z. Czarnecka VIIa

  IIm. W. Radusiewicz VIIa

  IIIm. A. Kuldys VIIb

  Wyr. M. Koszela IIb

  J. Polakowska IIb

 • Strażacki trud - konkurs plastyczny

  Strażacki trud - konkurs plastyczny - Obrazek 1ETAP GMINNY KONKURSU PLASTYCZNEGO- STRAŻACKI TRUD
  W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I-VII Szkoły Podstawowej w Kończewicach, Brąchnówku, Sławkowie, Zelgnie oraz oddziały gimnazjalne w Pluskowęsach.
  Konkurs jest organizowany przez Zarząd Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Szkołę Podstawową w Zelgnie budynek w Pluskowęsach.
  Nagrodzeni:
  I grupa - uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych
  I miejsce – Milena Jastrzębska SP Brąchnówko
  II miejsce – Michał Krawczyk SP Kończewice
  III miejsce – Filip Dawiec SP Brąchnówko
  Wyróżnienie – Dominika Markiewicz SP Zelgno
  Wyróżnienie- Konrad Szatkowski SP Kończewice
  II grupa - uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych
  I miejsce – Seweryn Brokopp SP Kończewice
  II miejsce – Hubert Wiśniewski SP Sławkowo
  III miejsce – Mikołaj Kolankowski SP Zelgno
  Wyróżnienie – Weronika Kokoszka SP Zelgno
  Wyróżnienie Julia Ritter SP Sławkowo
  III grupa - uczniowie kl. VII szkoły podstawowej i oddziały gimnazjalne
  I miejsce – Zuzanna Czarnecka SP Zelgno 
  II miejsce – Natalia Bąk SP Zelgno oddział gimnazjalny w Pluskowęsach
  III miejsce – Amelia Krajewska SP Sławkowo
  Wyróżnienie – Kinga Śmigielska SP Zelgno oddział gimnazjalny w Pluskowęsach
  Wyróżnienie – Wiktoria Hasiec SP Zelgno

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Plastycznie

  Plastycznie - Obrazek 1Podsumowanie konkursu plastycznego, organizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Chełmży oraz Stowarzyszenie Tumska 14 na
  > PORTRET CHEŁMŻYŃSKIEGO POMOCNIKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA< .
  W kategorii klas VII SP - II,III gimnazjum- I miejsce zajęła Wiktoria Hasiec z kl. VIIa, II miejsce uzyskała Zuzanna Czarnecka również z klasy VIIa. Obie uczennice ze Szkoły Podstawowej w Zelgnie, opiekun Beata Niedziałkowska. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury, a nagrody wręczyła p. Monika Myszkowska. Młodym artystkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. BN

   

 • Uczniowie o dobrym sercu:)

  Uczniowie o dobrym sercu

  Święta to czas obdarowywania prezentami. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zelgnie i oddziałów gimnazjalnych w Pluskowęsach chętnie włączyli się w akcję charytatywną polegającą na  zbiórce zeszytów i długopisów oraz materiałów plastycznych dla podopiecznych Domu Dziecka „Młody Las” w Toruniu. Równocześnie uczniowie przynosili okulary korekcyjne, które, w ilości 40 sztuk, zostały przekazane w ramach akcji „Okulary dla Kenii”. To nie koniec działalności wolontariackiej. Uczniowie kl. IIIc (wychowawca p. Beata Niedziałkowska) zrezygnowali z zakupu paczek świątecznych i pieniądze przekazali Toruńskiej Fundacji Rozwoju „Wszystko jest możliwe” Coffee House. Fundusze zostały przeznaczone dla osób bezdomnych, uzależnionych od narkotyków, alkoholu i innych substancji psychoaktywnych oraz członków ich rodzin. Nasi szkolni wolontariusze zakupili artykuły spożywcze, środki higieniczne oraz słodycze dla potrzebujących. Do świątecznego pomagania przyłączyli się również uczniowie klasy IIIb (wychowawca p. Hanka Kaźmirek), którzy zakupili słodkie upominki dla dzieci z Domu Dziecka „Młody Las”.
  Natomiast uczniowie kl. IIIa wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Piotrewicz włączyli się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Dla potrzebującej rodziny przekazali węgiel oraz artykuły spożywcze.

  Inną działalnością wykazała się kl. IIa (wychowawca p. Renata Szymecka), która zbierała karmę dla zwierząt i przekazała ją do toruńskiego schroniska.

  W młodych ludziach drzemią pokłady dobroci i niezwykłej wrażliwości. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy  bezinteresownie zaangażowali się we wszystkie akcje i zapewnili transport darów dla potrzebujących.

  Beata Niedziałkowska wychowawca kl. III c

 • Od stycznia SEKRETARIAT w budynku naszej szkoły w Pluskowęsach czynny jest we wtorki i czwartki w godz. 7.30 - 15.30. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy, by ważne sprawy załatwiać w tych dniach. 

 • WIGILIJNIE

  WIGILIJNIE - Obrazek 122 grudnia odbyła się nasza szkolna Wigilia, a potem składaliśmy sobie życzenia w klasach. Wszystkie klasy zaśpiewały wylosowane wcześniej kolędy. Nawet nauczyciele spróbowali swych wokalnych sił w kolędzie "Jezus malusieńki...". Było uroczyście i naprawdę świątecznie. 

 • Nasze plastyczne talenty :)

  Nasze plastyczne talenty :) - Obrazek 1Nasze plastyczne talenty :) - Obrazek 2Nasze plastyczne talenty :) - Obrazek 3Nasze plastyczne talenty :) - Obrazek 4

 • KONCERT WIGILIJNY

  KONCERT WIGILIJNY - Obrazek 120 grudnia w naszej szkole w Pluskowęsach odbył się kolejny przepiękny KONCERT WIGILIJNY z udziałem Polskich Kwiatów, Scholi Parafii w Chełmży i uczniów Szkoły Podstawowej w Zelgnie (budynek w Pluskowęsach). A wszystko dzięki Wójtowi Gminy Chełmża, licznym sponsorom, Radzie Rodziców, Dyrekcji szkoły i niezawodnym organizatorom: p. E. Piotrewicz, p. B. Niedziałkowskiej, p. M. Nowackiej, p. D. Ramowskiemu :) Nasi nauczyciele i spora grupa uczniów również przyczynili się do powodzenia imprezy. Dziękujemy za liczne przybycie wszystkim tym, którzy zechcieli wspólnie z nami poczuć atmosferę zbliżających się świąt:)

 • Wyjazd językowy do Warszawy

  Wyjazd językowy do Warszawy - Obrazek 1W piątek, 15.12.2017, uczniowie naszej szkoły (z 7b, 2c, 3a i 3b) (Ci, którzy lubią język angielski ;) uczestniczyli w wyjeździe językowym do Warszawy. Były warsztaty po angielsku: Fun and Games (Nauka bez granic), gra miejska (Anglik w Warszawie) i na koniec najfajniejszy Escape room :). Inicjatorką wycieczki była p. Maria Więcławska :) Wkład w wyjazd miała również p. Iwona Pietrowska. Nasze anglistki starają się przekonać uczniów, że nauka angielskiego nie musi odbywać się tylko w szkolnej ławce:) Dziękujemy p. Beacie Niedziałkowskiej, która wsparła anglistki w opiece nad uczniami.:) 

 • Świątecznie :)

  Świątecznie :) - Obrazek 1Konkurs na najpiększą bożonarodzeniową kartkę świąteczną został rozstrzygnięty!
  Najlepsze życzenia, wypisane niezwykle starannie, pięknym charakterem pisma, zostały wysłane.
  Kartka M. Gąsiorowskiej z kl.IIc powędrowała do królowej Elżbiety II, dzieło W. Krywalskiej z kl.IIIc do księżnej Kate i księcia Williama, O.Osiak z kl.IIc do papieża Franciszka, a W. Radusiewicz z kl. VIIa do Prezydenta RP.
  Gratulujemy laureatkom najlepszych pracŚwiątecznie :) - Obrazek 2
  Pozostałe kartki zostały przekazane za pośrednictwem Wspólnoty Przyjaciół Misji, działającej w chełmżyńskiej parafii, dla osób chorych wspierających modlitwą misje w Zambii. Inicjatorką światecznej akcji była p. Maria Więcławska, nasza anglistka. Mad plastyczną stroną czuwała p. Beata Niedziałkowska. Brawo :)

   

 • ZAPRASZAMY!

  ZAPRASZAMY! - Obrazek 1 Zapraszamy na KONCERT WIGILIJNY 20 grudnia o 18.00 smiley

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie
  Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie, Budynek Pluskowęsy
  Pluskowęsy 71
  87-140 Chełmża
 • 056 675 35 68

Galeria zdjęć