Nawigacja

 • Sukces w konkursie interpretacji poezji polskiej!

  Sukces w konkursie interpretacji poezji polskiej! - Obrazek 116.11.2018 nasze gimnazjalistki, Sylwia Dąbal z 3b i Aneta Błażejczyk z 3c, wzięły udział w XVIII Konkursie Interpretacji Prozy i Poezji Polskiej zorganizowanym przez SP Warszewice i BCK w Łubiance. Obie interpretacje tak spodoboły się profesjonalnemu jury, że dwie najwyższe nagrody trafiły do naszych uczennic. Sylwia wierszem "Pieśń o fladze" zdobyła I miejsce, a Aneta  "Gawędą o miłości do ziemi ojczystej" II. przepiękny konkurs i wielki sukces trzecioklasistek:) Gratulujemy:)

 • Ortograficzny sukces

  Ortograficzny sukces - Obrazek 17 listopada 2018 roku odbył się w Toruniu konkurs "O Pióro Starosty Toruńskiego ". Nasza uczennica - Oliwia Osiak - zdobyła drugie miejsce. Gratulujemy! Jesteśmy dumni.

 • Szkolne obchody Święta Niepodległości

  Szkolne obchody Święta Niepodległości - Obrazek 19 listopada przyłączyliśmy do ogólnopolskiej akcji i o 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób rozpoczęliśmy obchody tej ważnej rocznicy w historii Polski. W czasie imprezy przygotowanej przez p. I. Pietrowską i p. B. Niedziałkowską było trochę poważnie, trochę wzruszająco, trochę radośnie, ale w każdej chwili na pewno uroczyście. Na początku obejrzeliśmy Animowaną historię Polski, potem wyniki sondy wśród uczniów "Czym dla mnie jest wolność" (materiał przygotowany przez Gimplus TV). Słuchaliśmy fragmentów znanych polskich utworów literackich, poetyckich recytacji polskiej poezji (w wykonaniu p. R. Szymeckiej i p. D. Zdrojewskiej), polskich pieśni i piosenek. Nie zabrakło zadań dla klas (układaliśmy godło z puzzli, definiowaliśmy współczesnego patriotę, odgadywaliśmy tytuły i wykonawców znanych polskich utworów, rozszyfrowaliśmy kody do kłódek, by w nagrodę dostać coś słodkiego). Na koniec wszyscy zatańczyliśmy poloneza. Dziś wszyscy byliśmy po prostu Polakami.
  Zapraszamy do Albumu fotograficnego:)

 • Zebrania Rodziców

  We wtorek, 13.11.2018 , o godz.16.00 odbedą się w budynku naszej szkoły w Pluskowęsach spotkania Rodziców uczniów klas 7, 8 SP i 3 gimnazjum z wychowawcami klas. 

 • Kampania społeczna z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski - październik 2018

  Realizacji kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski  i projektu JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE w Szkole Podstawowej w Zelgnie/Gimnazjum w Pluskowęsach podjęli się uczniowie klasy III gimnazjum wraz z opiekunem panią Marią Więcławską w ramach realizacji projektu edukacyjnego.
  W działania projektowe zangażowali się także rodzice uczniów. 
  3 października 2018r. odbył się wyjazd grupy projektowej i grupy uczniów z III klasy gimnazjum do Torunia. W pierwszej części młodzież odwiedziła  Warsztaty terapii zajęciowej Polskiego Związku Niewidomych, gdzie spotkała się z niewidomymi uczestniczkami tych zajęć i ich opiekunami. Panie opowiedziały o swoim życiu jako osób niewidomych, o tym, jak straciły wzrok  i jak radzą sobie w codziennych sytuacjach w domu i poza nim. Przybliżyły gościom zasady posługiwania się alfabetem Braille'a, uczyły pisania zarówno za pomocą tabliczki, jak i maszyny brailowskiej. i pokazały narzędzia, które ułatwiają życie osobom niewidomym tj. mówiące telefony, czytaki, zegarki, czujniki do wlewania płynów , mapy, igły do szycia itp. Uczniowie przeszli też krótki kurs pomocy w poruszaniu się z użyciem białej laski. Zajęcia te były źródłem dużego wzruszenia i niezapomnianych wrażeń dla obydwu stron i bardzo uwrażliwiły młodzież na potrzeby niewidomych.
  Druga część wyjazdu była poświęcona na wizytę w Niewidzialnym Domu. Pokazuje on świat z wyłączeniem zmysłu wzroku. Na prośbę organizatorów nie opowiadamy, na czym polega pobyt w tym miejscu. Po wizycie na tej wystawie gimnazjaliści wraz z zaangażowanymi rodzicami i opiekunem udali się na spacer po toruńskiej starówce w poszukiwaniu udogodnień przeznaczonych dla osób niewidomych - na przykład makiety średniowiecznego miasta i plansze z napisami w alfabecie Braille`a.
  16 października 2018r. odbyła się prezentacja projektu gimnazjalnego w III klasach gimnazjum i VIII klasach szkoły podstawowej.  W sali lekcyjnej przygotowana została Niewidzialna Wystawa. W zupełnej ciemności uczniowie wykonując zadania przygotowane przez grupę projektową mogli wczuć się w położenie osób, które nie widzą. Posługiwali się głównie dotykiem i słuchem - musieli znaleźć dla siebie miejsce siedzące, rozpoznawać osoby, z którymi rozmawiają, czy wreszcie dotykiem rozpoznawali różne przedmioty. Następnie zapoznali się z prezentacją multimedialną oraz fimikami instruktażowymi, jak pomóc osobom niewidomym. 
  Dzięki uprzejmości Polskiego Związku Niewidomych młodzież mogła zapoznać się z działalnością m.in maszyny brailowskie, spróbować opanować zasady alfabetu Braille`a i obejrzeć urzadzenia uławiające życie niewidomym np. czujniki cieczy, czytaki, czujniki kolorów itp.
  18 października 2018r. Gimnazjum w Pluskowęsach, a następnie Szkołę Podstawową w Zelgnie odwiedził pan Grzegorz Dudziński - niewidomy dziennikarz z Fundacji Otwarta Przestrzeń Światłownia z Bydgoszczy, który podczas spotkania z całą społecznością szkolną zaprezentował Instrukcję obsługi niewidomego. Opowiedział o swoim życiu przed i po utracie wzroku, działalności fundacji i kawiarni artystycznej Światłownia, pokazał jak zachowywać się w stosunku do niewidomych. Wystapienie pana Grzegorza wywołało wiele emocji, dzieci i młodzież zadawała wiele ciekawych, czasem bardzo zaskakujących pytań.
  Ostatnim działaniem w ramach kampanii i projektu JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE było włączenie się nauczycieli plastyki do konkursu na kartkę pocztową dla niewidomych, taką, którą można obejrzeć i odczytać bez użycia wzroku.

 • Turniej szachowy

  Turniej szachowy - Obrazek 1Grupa projektowa z 3b zorganizowała (z pomocą p. Iwony Pietrowskiej - instruktora szachowego) dla naszych uczniów turniej szachowy. Najlepszym w zmaganiach przy szachownicy okazał się Michał Rozworski z 3a. W zawodach wzięły udział 3 dziewczyny. Najlepsza była Oliwia Osiak z 3c. Brawo dla wszystkich miłośników królewskiej gry!!!

 • Szantowo

  Szantowo - Obrazek 1 Szantowo - Obrazek 223 października uczestniczyliśmy w AUDYCJI MUZYCZNEJ. Tym razem poznaliśmy historię muzyki szantowej. I mogliśmy też pośpiewać żeglarskie piosenki...

 • Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mnie.

  Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mnie. - Obrazek 1 Ja nie widzę ciebie, ty zobacz mnie. - Obrazek 218 pażdziernika pan Grzegorz Dudziński z fundacji Otwarta Przestrzeń Światłownia przybliżył nam świat osób niewidomych w ramach projektu JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE. Opiekunem i inicjatorką spotkania była p. Maria Więcławska, której dziekujemy za umożliwienie uczestniczenia w tak niezwykłej lekcji życia. Wkrótce szersza informacja z realizowanego projektu:)

 • Trochę o wolontariacie... nie tylko szkolnym...

  Trochę o wolontariacie... nie tylko szkolnym... - Obrazek 1 Trochę o wolontariacie... nie tylko szkolnym... - Obrazek 217 października odbyło się w naszej szkole podsumowanie działań wolontariackich z poprzedniego roku, Z tej okazji wystąpił też p. Łukasz Izydorski, który spędził swoje wakacji w Zambii w ramach wolontariatu zagranicznego.Pan Łukasz opowiedział nam, jak wygląda prawdziwy i odpowiedzialny wolontariat, pokazał zdjecia ze swojego pobytu w dalekiej Afryce. teraz już wiemy, dokąd trafiły nasze kaszki i materiały higieniczne, które zbieraliśmy w ubiegłym roku. Ciekawy przekaz od naszego geografa na pewno spowoduje, że w tym roku jeszcze chętniej włączymy się do zbiórki dla afrykańskich dzieci.  Spotkanie z panem Łukaszem zawdzięczamy p. Szymeckiej, opiekunce SU i Rady Wolonrtariatu w naszym budynku.

 • Plastyczny sukces!!!

  Plastyczny sukces!!! - Obrazek 1 Plastyczny sukces!!! - Obrazek 2W Powiatowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w ciekawym miejscu - niepodległa od stu lat" wśród nadesłanych 500 prac laureatami zostali nasi uczniowie: nagroda Aneta Błażejczyk IIIc, wyróżnienie Marcel Parzyszek VIIb. GRATULUJEMY niezwykle utalentowanym uczniom i ich opiekunce, p. Beacie Niedziałkowskiej:)

 • Dzień Edukacji Narodowej tuż, tuż...

  Dzień Edukacji Narodowej tuż, tuż... - Obrazek 1 Dzień Edukacji Narodowej tuż, tuż... - Obrazek 212 października obchodziliśmy święto wszystkich pracowników szkoły. Panie B. Niedziałkowska i R. Szymecka przygotowały z uczniami piękny apel, w czasie którego nie zabrakło wzruszajacych piosenek, poważnych wierszy i zabawnych tekstów o relacjach nauczyciel - uczeń;). Życzenia i bukiet róż złożyli na ręce pani wicedyrektor przedstawiciele SU. Na koniec p. Marzena Nowacka podziękowała wszystkim za trud wkładany w pracę i życzyła, by szkoła była dla nas zawsze miejscem przyjaznym i miłym.

 • Z ziemniakiem w tle... Spotkanie integracyjne uczniów, rodziców i nauczycieli:)

  Z ziemniakiem w tle... Spotkanie integracyjne uczniów, rodziców i nauczycieli:) - Obrazek 1 5 pażdziernika na boisku naszej szkoy odbyło się spotkanie integracyjne dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Było ognisko, ziemniaczane przysmaki, słodkie słodkości i zabawy sportowe:) Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić to słoneczne popołudnie razem z nami. Spotkanie odbyło w bardzo miłej atmosferze. Pani wicedyrektor, M. Nowacka, bardzo dziękuje wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy wsparli organizację imprezy. 

  Migawki w albumie foto. A niedługo też i filmik, bo oczywiście nie zabrakło na imprezie naszej szkolnej telewizji;)

 • 3a na trampolinach:)

  3a na trampolinach:) - Obrazek 13.10.2018 roku klasa 3a wraz z wychowawcą p. R. Szymecką i trenerem p. M. Zającem udała się na wycieczkę do toruńskiego parku trampolin. Wszyscy dobrze się bawili. Po intensywnych zabawach gimnastycznych udali się do kina. To był udany wyjazd.

 • Pierwsze wyjazdy

  We wrześniu odbyło się kilka wyjazdów zorganizowanych przez naszych nauczycieli dla naszych uczniów. P. Wawrzyniak i p. B. Wantowska zorganizowali wyjazd do Warszawy, podczas którego 45 uczniów naszej szkoły zasiliło widownię programu "TWOJA TWARZ BRZMI ZANJOMO". Emisja już 13 października. Oglądajcie!!!

  Pani E. Zgurzyńska (z dużą aprobatą naszych polonistek) zaproponowała uczniom wyjazd na film "Bitwa o Anglię. Dywizjon 303" Z tej oferty skorzystali głównie uczniowie klas 7 i 8 (bo to ich lektura uzupełniająca) i na pewno nie żałowali:)

   

 • Nowa Rada SU i Rada Wolontariatu

  Nowa Rada SU i Rada Wolontariatu - Obrazek 1

  28.09.2018 roku na terenie szkoły odbyły się wybory do RSU. Społeczność uczniowska w głosowaniu wybrała swoich przedstawicieli. Przewodniczącą została Z Kreczman, rzecznikiem praw ucznia - A. Ostrowski, członkiem - M. Rozworski. Nad całością czuwała p. R. Szymecka.

  Nowa Rada SU i Rada Wolontariatu - Obrazek 24 października na terenie szkoły odbyły się wybory do Szkolnej Rady Wolontariatu. Wzięły w nim udział "trójki klasowe", które wyłoniły spośród siebie nową RW. Oto oni: Z. Kreczman, W. Bering, M. Stalmierska F. Sikorski, E. Śliwka. Nad poprawnością przebiegu wyborów czuwała p. R. Szymecka.

  --

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego - Obrazek 1Wybory do Samorządu Uczniowskiego - Obrazek 2Kandydaci do RSU w całej szkole zachęcali społeczność uczniowską, aby zagłosować właśnie na nich. W ostatni piątek września okazało się, kto był najskuteczniejszy:)

 • Europejski Dzień Języków

  Europejski Dzień Języków - Obrazek 1Europejski Dzień Języków - Obrazek 2 26 września obchodziliśmy w naszej szkole European Day of Languages. znajomość języków jest na pewno przydatna, a nauka może być bardzo przyjemna. Dlatego z zaangażowaniem włączyliśmy się w gry i zabawy językowe. I sporo dowiedzieliśmy się o językach nie tylko Europy, ale i świata:)

 • ZEBRANIE RODZICÓW

  19.09. 2018 (środa) o godzinie 16.00 odbędą się w budynku naszej szkoły w Pluskowęsach spotkania wychowawców z Rodzicami uczniów klas 7,8 SP i 3 gimnazjum. ZAPRASZAMY!

  W czasie spotkań omówione zostaną ważne sprawy związane z egzaminami i organizacją pracy w nowym roku szkolnym!

 • UWAGA!!! Nowe godziny odwozów!!!

  Od 10.09.2018 zmienią się godziny odwozów uczniów z kierunków: Chełmża, Skąpe... (kierowca p. Jacek Stopiński - niebieska kropka) i Zelgno, Zajączkowo... (kierowca p. Jacek Szram - zielona kropka)! Pierwszy odwóz o 14.35 (po 7.lekcji), drugi odwóz o 15.30 (po 8 lekcji). Kierunek Sławkowo, Grzywna... (kierowca p. Krzysztof Wierzbowski) bez zmian: pierwszy odwóz o 13.40 (po 6.lekcji), drugi odwóz o 15.30 (po 8.lekcji).

 • Powodzenie w nowym roku szkolnym:)

  Powodzenie w nowym roku szkolnym:) - Obrazek 1   Powodzenie w nowym roku szkolnym:) - Obrazek 2   3 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Tym razem w naszych murach uczą się uczniowie klas 7, 8 SP i trzecich gimnazjalnych. POWODZENIA!!!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie
  Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie, Budynek Pluskowęsy
  Pluskowęsy 71
  87-140 Chełmża
 • 056 675 35 68

Galeria zdjęć