Nawigacja

 • POŻEGNANIA CZAS...

  Ostatni raz w tak zacnym gronie jako GIMNAZJUM. 

 • ABSOLWENTKI 2018/2019

  Dwie wybitne uczennice, z najlepszymi wynikami: Oliwia Osiak - tytuł ABSOLWENTA gimnazjum i Wiktoria Hasiec - tytuł ABSOLWENTA SP

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  To było wyjątkowe zakończenie. Pożegnaliśmy dwa roczniki absolwentów (ósmoklasistów i trzecioklasistów=gimnazjalistów). Wszyscy otrzymali świadectwa z rąk pań dyrektor. Najlepsi dostali nagrody, do rodziców trafiły listy gratulacyjne. Podziękowań nie byłlo końca. Oprócz uczniów, prace nauczycielską zakonczyły też dwie ważne panie: p. Hanna ANtkowiak, która, żegnając gimnazjum, żegnała się z zawodem biologa i stanowiskiem dyrektora, p. Bronisława Branicka, matematyczka, odeszła na zasłużoną emeryturę. Poza tym pożegnaliśmy sztandar gimnazjum, chwila była bardzo wzruszajaca, gdy nasi absolwenci składali go na ręce byłej dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pluskowęsach. To była wspaniała uroczystosć, pełna uniesień i wzruszeń. Nie zabrakło gości, rodziców i sympatyków szkoły. DZIĘKUJEMY:)

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  W tym roku uroczystość zakończenia roku szkolnego odbędzie się dla uczniów klas IV - VIII i III gim. w budynku gimnazjum, w Pluskowęsach, o godzinie 8.00:) 

  DOWOZY:

 • Bawaria i Alpy... ostatnia taka wycieczka...

  Nasi gimnazjaliści oraz uczniowie klas VII i VIII odwiedzili w tym roku przepiękną Bawarię w Niemczech i tereny alpejskie w Austrii. Wśród tych niezwykłych miejsc znalazły się: Schwangau, Salzburg, Hallstatt, Kraina Jezior Alpejskich i Monachium. Organizatorem naszego zagranicznego wojażu była jak zwykle p. Marzena Nowacka:) Dziękujemy za moc wrażeń:) W Albumie foto migawki z wyjazdu:)

 • Konkurs recytatorski po... angielsku:)

  Martyna Demel z 8b, Aneta Błażejczyk i Oliwia Osiak z 3c wzięły udział w X edycji miedzyszkolnego Konkursu Recytacji Poezji Anglojęzycznej, który odbył się 7 czerwca w Zespole Szkół nr 10 w Toruniu. Dziewczęta zaprezentowały piękne wiersze we wspaniałej interpretacji. Oliwia zachwyciła również jury i zdobyła II miejsce, a Aneta wyróżnienie. Brawa należą się jednak całej trójce:) Opiekunki dziewcząt to nasze anglistki: p. Maria Wiecławska i p. Iwona Pietrowska.

 • Irlandia w szkole - podsumowanie projektu dla gimnazjalistów.

  28 maja naszą szkołę odwiedził pan Krzysztof Schramm- wicekonsul honorowy Irlandii w Polsce wraz z paniami Justyną Mazurek - Schramm - opiekunem projektu "Irlandia w szkole" i Magdaleną Mak-Jeszką, która przyjechała aż z Berlina, aby poprowadzić dla nas warsztaty tańca irlandzkiego 💚 Goście z Fundacji Kultury Irlandzkiej z przyjemnością opowiadali uczniom o Irlandii, a na koniec poczęstowali naszych gimnazjalistów specjalnym tortem. To było miłe zakończenie projektu dla gimnazjum. Jednakże współpraca bedzie trwać, gdyż projekt nasze anglistki bedą kontynuowały w szkole podstawowej.

 • Sukces w konkursie wiedzy o PCK:)

  25.05.2019r. ośmioosobowa grupa naszych uczniów wzięła udział w XIII Powiatowym Konkursie Wiedzy o PCK i Zdrowiu Człowieka organizowanym przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Toruniu oraz Szkołę Podstawową Nr 4 im. św. Jana Pawła II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Toruniu. Konkurs  objęty był patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Biskupa Toruńskiego, Prezydenta miasta Torunia, Przewodniczącego Rady Miasta Torunia, Starosty Toruńskiego, Rektora UMK, Prezesa ToMiTo. Nasi uczniowie zaprezentowali się rewelacyjnie. Martyna Mucha zajęła I miejsce, Oliwia Osiak III miejsce, a Aneta Błażejczyk wyróżnienie. Te trzy uczennice uzyskały jednocześnie tytuł laureata. W związku z tym, że konkurs ten jest wpisany na listę konkursów Kuratora Oświaty, laureaci otrzymują dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół. Gratulujemy wyniku!

 • Wyjazd do teatru BUFFO na musical "ROMEO i JULIA".

  14 maja uczniowie klas III gimnazjum i ósmych SP mogli obejrzeć niesamowite widowisko. Współczesna wizja bohaterów tragedii Szekspira bardzo spdobało się młodzieży. Przed wizytą w teatrze organizatorka wyjazdu, p. Renata Szymecka, zaproponowała odwiedzenie w Muzeum Narodowego w Warszawie. Ogrom i wspaniałość obrazu Matejki "Bitwa pod Grunwaldem" na długo pozostanie w naszej pamięci.

 • Profilaktycznie...

  13 maja odwiedził nas teatr INSPIRACJA z Krakowa. Przedstawienie "Nad przepaścią" pokazało nam, że eksperymentowanie ze środkamu psychoaktywnymi nie prowadzi do niczego dobrego i że powinniśmy w tej kwestii być niezwykle astertywni. 

  Występ artystów został sfinansowany przez p. S. Stasieczek ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dziękujemy:)

 • VII b w LEŚNEJ SZKOLE PRZETRWANIA

  9 maja uczniowie klasy VIIb wyjechli do Łącka, by wziąć udział w Leśnej Szkole Przetrwania.

  Na początku była  solidna musztra wojskowa. Wszyscy otrzymali  maskujące kombinezony wojskowe i ekwipunek. Dowództwo wysłało załogę na ekspedycję, w której trzeba  było się wykazać wieloma umiejętnościami. Zadania  polegały na przejściu szlaku wiodącego przez tereny nieprzyjaciela i zdobycie celu. Pomocna w tym była mapa, która wskazała kolejne etapy pokonywania przeszkód, wykrywacze metali i kompasy. Podczas przeprawy uczniowie  natknęli się na skażony teren i pole minowe. Bez masek przeciwgazowych się nie obyło.  Rannych nie zostawiali na polu bitwy! O ich zdrowie i bezpieczeństwo zadbali  sanitariusze, niosąc pierwszą pomoc. Sprawności wymagał  bieg przez „ogoniasty slalom”, przeprawa przez most klockowy, czy czołganie. Agnieszka Hońdo - Brudz

 • HUMANISTA ROKU

  HUMANISTA ROKU - Obrazek 1W piątek, 10 maja, dwóch uczniów naszej szkoły, Michał Mucha i Radek Pietrowski (3c), wzięło udział w konkursie wojewódzkim HUMANISTA ROKU. Tym razem w auli UMK na Wydziałe Historii i Archiwistyki na 160 pytań odpowiadało ok. 120 uczniów z całego województwa (z ok. 60 szkół). Naszym chłopcom udało się zdobyć tytuły finalistów:)

 • PRZERWA NA CZYTANIE

  PRZERWA NA CZYTANIE - Obrazek 1W czwartek, 9.05.2019, dzięki inicjatywie p. Beaty Niedziałkowskiej, przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji promującej czytanie. Brawo dla naszych czytających:)

 • POMAGAMY:)

  POMAGAMY:) - Obrazek 1POMAGAMY:) - Obrazek 2POMAGAMY:) - Obrazek 3Uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem p. B. Niedziałkowskiej przygotowali piękne kartki świąteczne. Prace zostały przekazane przez opiekuna SU podopiecznym toruńskich hospicjów i dziewczynkom z oddziału onkologicznego: Almelce i Paulince.

 • ZEBRANIE RODZICÓW

  2 kwietnia w budynku szkoły w Pluskowęsach odbędzie się ZEBRANIE RODZICÓW uczniów klas 7, 8 SP i III gimnazjum. Początek spotkania g. 16.00. ZAPRASZAMY!!!

 • W świecie tańca, raczej współczesnego...

  W świecie tańca, raczej współczesnego... - Obrazek 1W świecie tańca, raczej współczesnego... - Obrazek 226 marca już po raz kolejni przyjechali do nas artyści, tym razem tancerze, by opowiedzieć nam w ciekawy sposób o tańcu współczesnym, tańcu typu jazz, house, high heels i hip hop. Młodzi tancerze przeprowadzili też z nami warsztaty, wiec chętni mogli spróbowac swych sił w tej dziedzinie:) Na koniec wszyscy zatańczyli w rytm piosenki zespołu Queen "We will rock you":)

 • Gimnazjalisto, ósmoklasisto, co dalej???

  Gimnazjalisto, ósmoklasisto, co dalej??? - Obrazek 1Na to pytanie próbowali znależć odpowiedź uczniowie klas III gimnazjalnych i ósmoklasiści naszej szkoły podczas Giełdy szkół, która odbyła się w Łysomicach 27.03.2019. Wyjazd zorganizowała  pani pedagog, p. K. Rusak. Mamy nadzieję, ze wielu uczniom udało sie znaleźć szkołę, w której by chcieli kontynuować naukę już od września.

 • 21 marca DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

  21 marca DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 121 marca DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 221 marca DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - Obrazek 3  21 marca, w pierwszy dzień wiosny, uczniowie próbowali wcielić się w różne role. Zaczęli od tych poważnych i stanęli przy tablicy, by nauczać. okazało się, że bycie nauczycielm wcale nie jest takie łatwewink. Klejne zadanie tego dnia polegało na przygotowaniu występu w ramach szkolnej listy przebojów. Niektóre kreacje naprawdę zaskoczyłylaugh. Koordynatorkami dnia były panie B. Niedziałkowska i R. Szymecka.

 • - Obrazek 1Etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
  Szkoła w Pluskowęsach gościła uczestników Wiedzowego Turnieju Pożarniczego. Uczestniczyli w nim uczniowie Szkoły Podstawowej w Kończewicach i klas gimnazjalnych w Głuchowie opiekun Dorota Kurdynowska, Szkoły Podstawowej W Zelgnie i klas gimnazjalnych w Pluskowęsach -opiekunowie Barbara Wantowska i Beata Niedziałkowska oraz przedstawiciele jednostek OSP w Grzegorzu, Skąpem, Kuczwałach i Zelgnie. Po testach do finałowej piątki weszli: Aneta Błążejczyk IIIc, Weronika Ciołek IIIc, Oliwia Osiak III c, Weronika Bering III b oraz Łukasz Wiśniewski IIIa. Po odpowiedziach ustnych na podium w kategorii klas VII, VIII i III gimnazjum znaleźli się:
  I miejsce Aneta Błażejczyk OSP Kuczwały
  II miejsce Weronika Bering OSP Grzegorz
  III miejsce Oliwia Osiak OSP Kuczwały
  Gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni smiley

 • Sportowy sukces!

  Sportowy sukces! - Obrazek 1 Nasi chłopcy zajęli II Miejsce w Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego w Halowej Piłce Nożnej 🏆🏆🏆 smiley

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie
  Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie, Budynek Pluskowęsy
  Pluskowęsy 71
  87-140 Chełmża
 • 056 675 35 68

Galeria zdjęć