Nawigacja

 • Agata Wiśniewska najlepsza w swojej kategorii wiekowej w przeglądzie piosenki "Świecie nasz"

  W piątek 17 listopada Agata Wiśniewska zdobyła pietrwsze miejsce w XI PRZEGLĄDZIE PIOSENKI "ŚWIECIE NASZ" zorganizowanym przez Chełmżynski Ośrodek Kultury w Chełmży. Gratulujemy ogromnego talentu Agacie, która od tego roku rozwija swoje muzyczne uzdolnienia w Szkole Muzycznej w Chełmży.

 • Literacki sukces naszej uczennicy

  Uczennica Weronika Ciołek z 2c Gimnazjum w Pluskowęsach napisała piękny wiersz na konkurs literacki " Piękna nasza Polska cała " i zdobyła nagrodę główną.

 • Zebranie Rodziców

  15 listopada 2017 o 16.00 odbędą się w naszej szkole (budynek w Pluskowęsach) spotkania wychowawców z Rodzicami uczniów. Zapraszamy. 

 • Świętujemy NIEPODLEGŁOŚĆ:)

  W piątek, 10.11.2017, obchodziliśmy w szkole Święto Niepodległości. Pani Hanka Kaźmierek przygotowała imprezę angażującą całą społeczność szkolną. Uczniowie śpiewalipieśni legionowe, przygotowywali gazetki, stroili klasy i wykazywali się wiedzą na temat historii Polski. W ostatecznej klasyfikacji zwyciężyła klasa III a, ale wszyscy zasługują na pochwałę. Dziękujemy za zaangażowanie i włączenie się do uroczystych obchodów Dnia Niepodległości. 

 • Wicemistrzyni ortografii!!!

  Monika Marchlewska z 3c w Powiatowym Konkursie Ortograficznym " O Pióro Starosty " zdobyła II miejsce. Brawo! Jesteśmy dumni.

 • Halloweenowo:)

  Projekt Irlandia w szkole realizujemy pod patronatem Fundacji Kultury Irlandzkiej w Poznaniu.
  Irlandzka legenda o niegodziwym Jacku była inspiracją do konkursu na najpiękniejszy lampion z dyni, związany z obchodzonym w tym kraju Halloween. 
  Wszystkie prace były piękne i pomysłowe, a w głosowaniu uczniów najwięcej punktów zdobyła dynia nr 7 wykonana przez Weronikę Ciołek z kl. IIc. 
  Gratulujemy nagrodzonym, a wszystkim dziękujemy za zaangażowanie.
  Udział w projekcie jest inicjatywą p. Marii Więcławskiej, naszej anglistki:) Zdjęcia lampionów w Albumie foto :)

 • Dzień Kundelka

  25 października 2017 w Dzień Kundelka uczniowie pod opieką p. Renaty Szymeckiej zorganizowali mały happening,  którego celem było uwrażliwienie na krzywdę zwierząt.  Udało się zebrać dużo karmy, reczniczkow.  Całość została przekazana do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu.

 • Wybory do SU

  W ostatni piątek września na terenie naszej szkoły odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wzięła w nich udział cała społeczność uczniowska. Nowa RSU to: Agata Wisniewska - przewodnicząca,  rzecznik praw ucznia - Martyna Stalmierska,  członek zarządu - Artur Ostrowski. Wybory zorganizowała i przeprowadziła Renata Szymecka - opiekun samorządu.

 • Wicemistrzynie!

   Także dziewczęta zdobyły tytuł WICEMISTRZYŃ POWIATU TORUŃSKIEGO W UNIHOKEJU. BRAWO dla nich i p. M. Nowackiej!

 • Dzień Tabliczki Mnożenia

  29 września uczniowie klas VII oraz II i III gimnazjalnych uczestniczyli w konkursach zorganizowanych z okazji VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na lekcjach wychowania fizycznego rywalizowali w grze PIŁKARZ MATEMATYK. Na początku dwóch lekcji wykazywali się swoją wiedzą z zakresu tabliczki mnożenia indywidualnie, uzupełniając fiszki z przykładami z tabliczki mnożenia. Nie zabrakło też rywalizacji między klasami – uczniowie wspólnie rozwiązywali krzyżówki i inne zadania związane z tabliczką mnożenia o zróżnicowanym stopniu trudności. Rywalizację między klasami wygrała klasa
  III c – GRATULUJEMY!!! // Joanna Michalska

 • Wicemistrzowie!!!

  24.10.2017  w Szkole Podstawowej w Turznie odbyły się  Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Unihokeju Chłopców,
  w których nasi reprezentanci zdobyli wicemistrzostwo. Gratulujemy chłopcom i p. Danielowi Ramowskiemu.

                                                                                          🏆🏆🏆

 • Europejski Dzień Języków

   26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych . W czasie imprezy przygotowanej przez grupę projektową z 3a (Z.Grabowska, P. Dąbrowski, M. Janowski i Ł. Pokorowski; opiekun - Iwona Pietrowska) uczniowie rozwiązywali zadania językowe, układali flagi mniej znanych państw Europy, no i dowiedzieli się trochę o językach;) Pani Maria Więcławska, realizująca ze swoimi uczniami projekt eTwinning, zaprezentowała pocztówki, które nadeszły do szkoły z różnych krajów Europy. Było kolorowo i językowo

 • Nagrodzone

  Z okazji Dnia Egukacji Narodowej cztery nauczycielki z naszej szkoły otrzymały odznaczenia państwe za długoletnią pracę: p. Elżbieta Piotrewicz (MEDAL ZŁOTY), p. Danuta Zdrojewska (MEDAL SREBRNY), p. Agnieszka Hońdo - Brudz, p. Maria Więcławska i p. Iwona Pietrowska (MEDAL BRĄZOWY). MEDAL ZŁOTY  otrzymała też nasza niezawodna pani sekretarka, p. Anna Kazaniecka. Gratulacje :)

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Obchodziliśmy dziś świeto wszystkich pracowników szkoły. Panie B. Niedziałkowska i E. Piotrewicz przygotowały  z uczniami krótką część artystyczną. następnie p. wicedyrektor, M. Nowacka i Przewodnicząca rady Rodziców, p. B. Koszela, złożyły wszystkim życzenia. Nie zabrakło miłych gestów od uczniów naszej szkoły. DZIĘKUJEMY :)

 • WAŻNE!!! ZEBRANIA RODZICÓW!!!

  14.09.2017 (czwartek) o godzinie 16.00 odbędą się w naszej szkole (w budynku gimnazjum) zebrania Rodziców z wychowawcami klas. Zapraszamy RODZICÓW uczniów klas VII i klas GIMNAZJALNYCH!!! Spotkania będą miały bardzo ważny charakter informacyjny!!!

 • Zarządzenie odnośnie podręczników szkolnych

  ZARZĄDZENIE nr 1/17/18

   

  Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego  w Zelgnie
  z dnia 1 września 2017r.
  w sprawie określenia szczegółowych warunków korzystania przez uczniów z bezpłatnych podręczników lub materiałów edukacyjnych:

  ZARZaDZENIEN_nr_1.docx

 • Podręczniki

  Podręczniki będą wydawane uczniom klas 7 szkoły podstawowej, II i III gimnazjum od wtorku 5 września.

 • Nowy rok szkolny

  4.09.2017 w naszej szkole o 8.15 klasy II i III gimnazjum i klasy 7 Szkoły Podstawowej z Zelgna. Kursy autobusow bez zmian:)

  Do zobaczenia 4.09.2017!!!

 • Egzaminy poprawkowe!!!

  TERMINY EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH

  DATA

  PRZEDMIOT

  GODZINA

  28.08.2017

  CHEMIA

  830

   

  MATEMATYKA

  1130

   

  HISTORIA

  1300

  29.08.2017

  FIZYKA

  830

   

 • WAKACYJNIE

  Wszystkim naszym uczniom, absolwentom, rodzicom uczniów, przyjaciołom, nauczycielom, sympatykom życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji :))))

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie
  Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie, Budynek Pluskowęsy
  Pluskowęsy 71
  87-140 Chełmża
 • 056 675 35 68

Galeria zdjęć