Nawigacja

 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego - Obrazek 1W tym roku było niezwykle uroczyście. Nagrodziliśmy najlepszych

  Zakończenie roku szkolnego - Obrazek 2  Zakończenie roku szkolnego - Obrazek 3   Zakończenie roku szkolnego - Obrazek 4     (Absolwenta, ucznia z najwyższą średnią i za najlepszy wynik egzaminu), wyróżniliśmy tych, którzy angażowali się w życie naszej szkoły, wręczyliśmy nagrody tym, którzy w jakiś sposób wpływali na wizerunek szkoły. 

  Zakończenie roku szkolnego - Obrazek 5  Zakończenie roku szkolnego - Obrazek 6  Zakończenie roku szkolnego - Obrazek 7

  Trzecioklasiści pożegnali nas miłym słowem i piosenką na ustach.

  Zakończenie roku szkolnego - Obrazek 8   Zakończenie roku szkolnego - Obrazek 9   Zakończenie roku szkolnego - Obrazek 10

  Dziś też dziękowaliśmy dwóm zasłużonym nauczycielkom, które po wielu latach wspaniałej pracy odchodzą na emeryturę. Panie E. Piotrewicz i H. Kaźmirek zasłużyły na chwile oddechu. Życzymy im zdrowia i samych pięknych dni bez pracy:) I za wszystko DZIĘKUJEMY:)

  Zakończenie roku szkolnego - Obrazek 11   Zakończenie roku szkolnego - Obrazek 12   Zakończenie roku szkolnego - Obrazek 13

  Więcej zdjęć w Albumie "Koniec roku 2017/18" smiley

 • Niech żyje bal:)

  Niech żyje bal:) - Obrazek 1 Eleganccy trzecioklasiści ostatni raz zatańczyli w murach naszej szkoły...

 • Ostatni tydzień;)

  Ostatni tydzień;) - Obrazek 1 Ostatni tydzień;) - Obrazek 2 W ostatnim tygodniu roku szkolnego edukacja może mieć inny wymiar. Dużo przyjemniejszy;) Uczniowie klas 2a (wych. p. Renata Szymecka), 2b (wych.p. Iwona Pietrowska) i 7b (wych. p. Agnieszka Ratowska) spędzili czas na łonie przyrody, odwiedzając (2a rowerowo, a 2b i 7b spacerkiem) zakątki Gminy Chełmża.

 • Wycieczka do Chorwacji

  Wycieczka do Chorwacji - Obrazek 1Co roku nasi uczniowie poznają różne zakątki Europy. Dzięki pani Marzenie Nowackiej, naszej pani wiceyrektor, odwiedziliśmy już Budapeszt, Eger, Wiedeń, Pragę. W tym roku udaliśmy się do przepięknej i słonecznej Chorwacji. Spacerowaliśmy uliczkami Zadaru, Splitu, Trogiru, no i przede wszystkim byliśmy w Primosten:) Wodospady w Parku Narodowym Krka urzekły każdego uczestnika wycieczki. Migawki z wyjazdu w Albumie:)

 • Dzień sportu z okazji Dnia Dziecka

  Dzień sportu z okazji Dnia Dziecka - Obrazek 130 maja w naszej szkole zapanował sport. Rywalizacja była zacięta. graliśmy w piłkę nożną i tu najlepsi okazała się 2a:) w rywalizacji ogólnej zwyciężyła jednak 3b. byli najszybsi, najsilniejsi, najsprawniejsi. Brawo! Dziękujemy p. D. Ramowskiemu za organizację tego niesamowitego dnia:)

 • Angielski;)

  Angielski;) - Obrazek 1Uczennica klasy IIc Katarzyna Jakubiak znalazła się wśród 12 najlepszych i brała udział w III - finałowym etapie Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "English Explorer" organizowanego przez SP 9 w Toruniu.   

  Gratulacje dla Kasi i naszej anglistki, p. Marii Wiecławskiej!

 • Plastyczne sukcesy:)

  Plastyczne sukcesy:) - Obrazek 116.06.2018 r w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej. Towarzyszył mu konkurs plastyczny o zasięgu powiatowym pod hasłem "Im winniśmy cześć", poświęcony postaci księdza S.W. Frelichowskiego oraz ważnym wydarzeniom z historii naszego kraju. 

  Nagrodę otrzymała praca Karola Wiśniewskiego kl. IIIb. Wyróżniono prace Julii Salomon IIIc, Roberta Marcinkowskiego IIIa, Agaty Wiśniewskiej IIIa i Kacpra Szczepańskiego IIIa. GRATULUJEMY!  Beata Niedziałkowska

 • Konkursowo

  Konkursowo - Obrazek 111 maja czworo naszych gimnazjalistów wzięło udział w II Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojezycznych zorganizowanym przez SP 10 w Toruniu. W konkursie, nad którym patronat objęło Kuratorium Oświaty, wzięło udział aż 17 drużyn. Nasi chłopcy, Paweł Dąbrowski i Piotr Radzimski (3a), zajęli 3 miejsce. Dziewczęta z II c, Katarzyna Jakubiak i Martyna Mucha, też świetnie rozwiązały bardzo trudny test. Opiekunki uczniów to nasze anglistki: p. Maria Więcławska i p. Iwona Pietrowska:)

 • MAJOWE ŚWIĘTA

  MAJOWE ŚWIĘTA - Obrazek 130 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Rocznicę Uchwalenie Konstytucji 3 Maja, łącząc imprezę z promocją czytelnictwa. Panie B. Niedziałkowska i E. Piotrewicz przygotowały niezwykle ciekawy i urozmaicony program. Były wiersze patriotyczne, pieśni i piosenki, zadania dla klas, szkolne czytanie fragmentów "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, a na koniec tanecznym krokiem w rytmach Poloneza wróciliśmy na lekcje. Było naprawdę uroczyście. Migawki z uroczystości w Albumie fotograficznym:)

  W czasie imprezy nastąpiło również wręczenie nagród za konkurs fotograficzny "Wiosna z książką". Zwycięzcy to J. Salomon (3c) i J. Gawroński (3a). Gratulacje!!!

 • Konkurs plastyczny "Walka ze smogiem i środowiska wrogiem"

  Konkurs plastyczny "Walka ze smogiem i środowiska wrogiem" - Obrazek 1KONKURS PLASTYCZNY
  Etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Obrona Cywilna wokół nas- Walka ze smogiem życia i środowiska wrogiem". Uczestnikami byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławkowie, Kończewicach, Zelgnie z oddziałami gimnazjalnymi w Pluskowęsach.
  Nagrodzeni:
  kategoria I-III
  I m. Zofia Makowska SP Sławkowo
  kategoria IV-VI
  Im. Julia Dundelska SP Sławkowo
  IIm. Natalia Wróblewska SP Zelgno
  IIm. Zuzanna Piróg SP Zelgno
  IIIm. Julia Wierzbowska SP Zelgno
  kategoria kl. VII SP i gimnazjum
  Im. Karol Wiśniewski SP Zelgno oddział gimnazjalny w Pluskowęsach
  IIm. Magdalena Gajewska SP Zelgno oddział gimnazjalny w Pluskowęsach
  IIm. Wiktoria Hasiec SP Zelgno
  IIIm. Julia Adamczyk SP Zelgno
  wyróżnienie Karolina Bytniewska SP Kończewice.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :);):)
  organizator Beata Niedziałkowska

 • Historyczny sukces!

  Historyczny sukces! - Obrazek 1 Robert Marcinkowski z 3a zdobył wyróżnienie w konkursie zorganizowany przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych pt. Kujawsko-Pomorskim Szlakiem Historii - Zabytki Sakralne i Świeckie. Było 158 uczestników, brały udział 42 szkoły. Przyznano 3 pierwsze miejsca i 14 wyróżnień. Brawo dla Roberta i opiekuna, p. Hanki Kaźmirek!!!

 • Dzień Irlandzki

  Dzień Irlandzki - Obrazek 1W ramach projektu "Irlandia w szkole" Fundacji Kultury Irlandzkiej z Poznania odbył sie w naszej szkole Dzień Irlandzki. Odwiedzilili nas wspaniali goście: p. Magdalena Kitkowska, konsultant Macmillana i pani Justyna Mazurek Schramm z FKI. Pani Justyna opowiedziała nam o Irlandii, miejscach wartych zobaczenia, zwyczajach, sportach, tańcu i jedzeniu irlandzkim. Nasze anglistki, p. Maria Wiecławska i p. Iwona Pietrowska, przygotowały liczne atrakcje, w których uczestniczyliśmy, poznając tę zieloną wyspę. Grupa taneczna zaprezentowała irlandzki taniec, dziewczęta z II c, Aneta B., Oliwia O., Weronika C., i Agata W. z IIIa śpiewały i recytowały wiersze. W klasach rozwiązywaliśmy zadania, by odkryć szyfr do kłódek, otworzyć skrzynię i zdobyć nagrody. Karolin Sz. i Klaudia P., odpowiedzialne za Irish Day w ramach projektu edukacyjnego, przygotowały prezentację i poprowadziły imprezę. Nie zabrakło odważnych przebranych za lepirkony. Brawa dla Weroniki B. z 2b, Klaudii N. z 3c i Agnieszki R. z 3a!!! To był naprawdę IRLANDZKI DZIEŃ:)

 • Muzycznie

  Muzycznie - Obrazek 124 kwietnia odbyła się w naszej szkole audycja muzyczna dotycząca tańca w rewii i musicalu. Usłyszeliśmy największe przeboje i mogliśmy podziwiać słynne sceny taneczne ze znanych musicali.

 • Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Zelgnie

  Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Zelgnie - Obrazek 1 W Gminnym Konkursie Języka Angielskiego w Szkole Podstawowej w Zelgnie nasze uczennice zajęły wysokie miejsca. Wiktoria Hasiec z 7a była II, a Martyna Demel z 7b IV (opiekun - Iwona Pietrowska). Brawo!!!

 • Dzieje się...

  Dzieje się... - Obrazek 1Dnia 12.04.2018 w naszej szkole odbyły się pokazy doświadczeń chemiczno-fizycznych.

  Barwne, strzelające doświadczenia wykonały uczennice z klasy IIc: Julia Adamczyk, Aneta Błażejczyk, Weronika Ciołek, Oliwia Osiak. Dziewczyny pokazały, że bez sprzętu laboratoryjnego można wykonać ciekawe eksperymenty.

  Mieszaniny wybuchały, roztwory zmieniały barwy, woda wypływała a publiczność klaskała.

  Uczennice realizowały projekt pod opieką pani Agnieszki Hońdo-Brudz.

 • ZEBRANIA RODZICÓW

  We wtorek, 10 kwietnia 2018, o godz.16.00 odbędą się w budynku szkoły w Pluskowęsach spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów klas siódmych i klas gimnazjalnych.
  Zapraszamy!!!

 • Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym "Wiosna z książką"

  KONKURS FOTOGRAFICZNY

  1. Cele konkursu:

  -propagowanie wśród młodzieży czytania i czytelnictwa, czyli pożytecznych i przyjemnych form spędzania wolnego czasu,

  -upowszechnianie fotografii  jako dziedziny sztuki,

  -przedstawienie uroków wiosny.

  Fotografia ma ukazywać  pasję czytania, miłość do książek.

  Głównym bohaterem fotografii winna być osoba oraz  książka, która jako przyjaciel towarzyszy czytelnikowi w każdym momencie życia i  w różnych okolicznościach przyrody.

  2. Prace konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką fotograficzną (aparat, telefon komórkowy)

  3. Uczestnik może dostarczyć  jedno zdjęcie, w formie elektronicznej na adres: bibliotekagimp1@wp.pl

  do 24 kwietnia 2018r.

  3. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z udziału w konkursie prac o niskiej jakości technicznej i niespełniających wymogów określonych niniejszym regulaminem.

 • REKOLEKCJE

  W dniach 19.03 - 21.03.2018 odbędą się rekolekcje dla uczniów naszej szkoły. Jest to czas bez zajęć lekcyjnych. W poniedziałek i wtorek siódmoklasiści i gimnazjaliści mają naukę rekolekcyjną w szkole w Pluskowęsach, a w środę (21 marca) w kościele w Kiełbasinie. Dowóz odbywać się będzie zgodnie z rozkładem jazdy autobusów szkolnych. Odwóz o godzinie 10.00 (zaraz po zakończeniu zajęć z rekolekcjonistą w danym dniu).

 • Dzień liczby PI:)

  Dzień liczby PI:) - Obrazek 1

 • Lubimy pomagać:)

  Lubimy pomagać:) - Obrazek 1Kolejna akcja charytatywna zakończona sukcesem:) W akcji zainicjowanej przez Weronikę Bering z 2b udało nam się zebrać sporą ilość prześlicznych, kolorowych skarpetek. Wszystkie trafią, dzięki rodzicom Weroniki, do dzieci leczonych onkologicznie w Szpitalu Uniweryteckim im. A Jurasza w Bydgoszczy. Brawo MY:) Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w skarpetkową akcję: uczniom, ich rodzicom, nauczycielom Szkoły Podstawowej w Zelgnie (budynki w Zelgnie i Pluskowęsach). Akcję koordynowały p. E. Zgurzyńska (Zelgno) i p. I. Pietrowska (Pluskowęsy).

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie
  Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie, Budynek Pluskowęsy
  Pluskowęsy 71
  87-140 Chełmża
 • 056 675 35 68

Galeria zdjęć