Program edukacyjny

Eu-geniusz i szkoła tajemnic

Zobacz więcej!

Wiadomości

• Ostatni tydzień;) - Obrazek 1 Ostatni tydzień;) - Obrazek 2 W ostatnim tygodniu roku szkolnego edukacja może mieć inny wymiar. Dużo przyjemniejszy;) Uczniowie klas 2a (wych. p. Renata Szymecka), 2b (wych.p. Iwona Pietrowska) i 7b (wych. p. Agnieszka Ratowska) spędzili czas na łonie przyrody, odwiedzając (2a rowerowo, a 2b i 7b spacerkiem) zakątki Gminy Chełmża.

• Wycieczka do Chorwacji - Obrazek 1Co roku nasi uczniowie poznają różne zakątki Europy. Dzięki pani Marzenie Nowackiej, naszej pani wiceyrektor, odwiedziliśmy już Budapeszt, Eger, Wiedeń, Pragę. W tym roku udaliśmy się do przepięknej i słonecznej Chorwacji. Spacerowaliśmy uliczkami Zadaru, Splitu, Trogiru, no i przede wszystkim byliśmy w Primosten:) Wodospady w Parku Narodowym Krka urzekły każdego uczestnika wycieczki. Migawki z wyjazdu w Albumie:)

• Angielski;) - Obrazek 1Uczennica klasy IIc Katarzyna Jakubiak znalazła się wśród 12 najlepszych i brała udział w III - finałowym etapie Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "English Explorer" organizowanego przez SP 9 w Toruniu.

Gratulacje dla Kasi i naszej anglistki, p. Marii Wiecławskiej!

• Plastyczne sukcesy:) - Obrazek 116.06.2018 r w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej. Towarzyszył mu konkurs plastyczny o zasięgu powiatowym pod hasłem "Im winniśmy cześć", poświęcony postaci księdza S.W. Frelichowskiego oraz ważnym wydarzeniom z historii naszego kraju.

Nagrodę otrzymała praca Karola Wiśniewskiego kl. IIIb. Wyróżniono prace Julii Salomon IIIc, Roberta Marcinkowskiego IIIa, Agaty Wiśniewskiej IIIa i Kacpra Szczepańskiego IIIa. GRATULUJEMY!  Beata Niedziałkowska

• Konkursowo - Obrazek 111 maja czworo naszych gimnazjalistów wzięło udział w II Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojezycznych zorganizowanym przez SP 10 w Toruniu. W konkursie, nad którym patronat objęło Kuratorium Oświaty, wzięło udział aż 17 drużyn. Nasi chłopcy, Paweł Dąbrowski i Piotr Radzimski (3a), zajęli 3 miejsce. Dziewczęta z II c, Katarzyna Jakubiak i Martyna Mucha, też świetnie rozwiązały bardzo trudny test. Opiekunki uczniów to nasze anglistki: p. Maria Więcławska i p. Iwona Pietrowska:)

• MAJOWE ŚWIĘTA - Obrazek 130 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Rocznicę Uchwalenie Konstytucji 3 Maja, łącząc imprezę z promocją czytelnictwa. Panie B. Niedziałkowska i E. Piotrewicz przygotowały niezwykle ciekawy i urozmaicony program. Były wiersze patriotyczne, pieśni i piosenki, zadania dla klas, szkolne czytanie fragmentów "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, a na koniec tanecznym krokiem w rytmach Poloneza wróciliśmy na lekcje. Było naprawdę uroczyście. Migawki z uroczystości w Albumie fotograficznym:)

W czasie imprezy nastąpiło również wręczenie nagród za konkurs fotograficzny "Wiosna z książką". Zwycięzcy to J. Salomon (3c) i J. Gawroński (3a). Gratulacje!!!

• Konkurs plastyczny "Walka ze smogiem i środowiska wrogiem" - Obrazek 1KONKURS PLASTYCZNY
    Etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Obrona Cywilna wokół nas- Walka ze smogiem życia i środowiska wrogiem". Uczestnikami byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławkowie, Kończewicach, Zelgnie z oddziałami gimnazjalnymi w Pluskowęsach.
    Nagrodzeni:
    kategoria I-III
    I m. Zofia Makowska SP Sławkowo
    kategoria IV-VI
    Im. Julia Dundelska SP Sławkowo
    IIm. Natalia Wróblewska SP Zelgno
    IIm. Zuzanna Piróg SP Zelgno
    IIIm. Julia Wierzbowska SP Zelgno
    kategoria kl. VII SP i gimnazjum
    Im. Karol Wiśniewski SP Zelgno oddział gimnazjalny w Pluskowęsach
    IIm. Magdalena Gajewska SP Zelgno oddział gimnazjalny w Pluskowęsach
    IIm. Wiktoria Hasiec SP Zelgno
    IIIm. Julia Adamczyk SP Zelgno
    wyróżnienie Karolina Bytniewska SP Kończewice.
    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :);):)
    organizator Beata Niedziałkowska

• Historyczny sukces! - Obrazek 1 Robert Marcinkowski z 3a zdobył wyróżnienie w konkursie zorganizowany przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych pt. Kujawsko-Pomorskim Szlakiem Historii - Zabytki Sakralne i Świeckie. Było 158 uczestników, brały udział 42 szkoły. Przyznano 3 pierwsze miejsca i 14 wyróżnień. Brawo dla Roberta i opiekuna, p. Hanki Kaźmirek!!!

• Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie
    Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie, Budynek Pluskowęsy