Program edukacyjny

Eu-geniusz i szkoła tajemnic

Zobacz więcej!

Wiadomości

• Konkurs na najpiększą bożonarodzeniową kartkę świąteczną został rozstrzygnięty!
    Najlepsze życzenia, wypisane niezwykle starannie, pięknym charakterem pisma, zostały wysłane.
    Kartka M. Gąsiorowskiej z kl.IIc powędrowała do królowej Elżbiety II, dzieło W. Krywalskiej z kl.IIIc do księżnej Kate i księcia Williama, O.Osiak z kl.IIc do papieża Franciszka, a W. Radusiewicz z kl. VIIa do Prezydenta RP.
    Gratulujemy laureatkom najlepszych prac
    Pozostałe kartki zostały przekazane za pośrednictwem Wspólnoty Przyjaciół Misji, działającej w chełmżyńskiej parafii, dla osób chorych wspierających modlitwą misje w Zambii. Inicjatorką światecznej akcji była p. Maria Więcławska, nasza anglistka. Mad plastyczną stroną czuwała p. Beata Niedziałkowska. Brawo :)

•  Zapraszamy na KONCERT WIGILIJNY 20 grudnia o 18.00 smiley

• 4 grudnia 2017 roku uczniowie klas siódmych i trzecich wybrali się do kina na film pt. "Morderstwo w Orient Expressie" według A. Christie. Wszystkim: młodzieży i opiekunom intryga kryminalna spodobała się i głęboko zapadła w pamięć.  Wyjazd zorganizowała p. Elżbieta Piotrewicz.

• Tańce, wróżby, tajemnice...-  30 listopada 2017 roku uczniowie bawili się na szkolnej zabawie andrzejkowej. Pojawiła się niejedna wróżka: Beata, Agata, Martyna...  Dziewczęta zdejmowały buty, by tradycji stało się zadość. Impreza została zorganizowana z inicjatywy SU. Nad całością czuwała Renata Szymecka - opiekun SU.

• Dnia 21 listopada 2017 roku z inicjatywy SU na długiej przerwie miał miejsce happening z okazji Dnia Tolerancji.  Jego  celem było uwrażliwienie społeczności uczniowskiej na to, że jesteśmy różni, ale równi. Całości przyświecało hasło: "Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba". Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała Renata Szymecka - opiekun SU.

• W piątek 1 grudnia w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia AIDS. Z tej okazji został przeprowadzony międzyklasowy konkurs wiedzy o HIV i AIDS oraz konkurs na plakat. Celem imprezy była kampania profilaktyczna uświadamiająca ryzyko zakażenia wirusem HIV, namawiająca do niesienia pomocy, solidaryzowania się z osobami chorymi oraz zaprzestania ich wykluczania ze społeczeństwa. Imprezę przygotowała grupa projektowa: M. Gruszka, A. Kędziorek, W. Krywalska, J. Pajączkowska, J. Salomon z klasy IIIc gimnazjalnej pod kierunkiem p. Magdy Wawrzyniak :)

• 23 listopada 2017 roku uczniowie klas drugich i siódmych obejrzeli w Auli UMK spektakl pt. "Zemsta" według A. Fredry. Wyjazd zorganizowała p. E. Piotrewicz.

• Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie
    Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Zelgnie, Budynek Pluskowęsy